Borsodivánka

dátum: 9.8.2020

začiatok: Topárti camp (HUN)

cieľ: Borsodivánka (HUN)

checkpointy: Tiszafüred (Topárti camp) – Borsodivánka – Poroszló

náročnosť: nenáročná

typ bajku: MTB, trek

 

     V posledný deň nášho maďarského dobrodružstva si časť chalanov dala veget a oddychovala pri vode, druhá časť sadla na bajk a šla pokukať dosiaľ neokúkané. Patril som k tej druhej vetve, tak ešte tu hodím niečo aj z tejto mini tour. Domov sme sa chystali niekedy poobede, tak na menší výjazd ešte ostalo trochu času a aj nejaký ten zvyšok energie. V prvý deň tour sme obišli jazero Tisza-tó dookola, ale malý kúsok sme vynechali. Tak sme sa rozhodli tento rest napraviť.

 

Tisza-tó (zvyšok)

     Začiatok trasy bol totožný s prvým dňom, čiže od kempu naľavo, po krásnej novej cyklotrase, ktorá obsahuje zopár fešných mostov, až po začiatok hrádze, ktorá vedie k obci Poroszló. Hneď na jej začiatku sme zišli dole k vode, že si dáme niečo na raňajky. Skončili sme pri radleri. Veľký výber totiž nebol. Pokochali sme sa výhľadmi na vodnú hladinu, pookukovali miestne lode a vybrali sme sa o pár metrov späť, na miesto kde sme schádzali z hlavnej cesty naľavo k hrádzi. Ideme totiž na druhú stranu – čiže napravo, kolmo cez cestnú komunikáciu. 

 

Borsodivánka

     Ocitneme sa tiež na hrádzi, ale v porovnaní s tou pred Poroszló pôsobí pusto. Cestu tvorí vyšúchaná tráva a vodu ani nie je vidno, zakrývajú ju stromy. Pomedzi ne si svoje miestečko našli rybári. Je to taká tichá lokalitka. Ako keby hlavná cesta predelila nepoškvrnené územie od turistického. Táto trasa patrí pod EuroVelo 11.

     Z času na čas na nás vykukne Tisza-tó a netrvá dlho a túto severozápadnú časť jazera opúšťame. Zatáčame naľavo smerom preč od jazera a cyklotrasa nás vypľuje na hlavnú cestu. Týmto bodom končí aj Eurovelo 11, to pokračuje späť smerom k jazeru. My pokračujeme po cestnej komunikácii naľavo. Po 2 km vchádzame do obce Borsodivánka. Malá dedinka, kde žije necelých 800 obyvateľov. Dali sme menší oddych, spravili foto (neplatená reklama pre O2) a pokračovali ďalej.      

   

   

Gordon blú

     Z obce vychádzame po Rákóczi útca, v cyklistickom žargóne sa tento úsek nazýva 3A Kelet-magyarországi. Po tejto trase pokračujeme v podstate až po Poroszló, v približne polovici tejto cesty zbadáme v poli vysoké slamené baly. Myslím, že Ďuri bol ten, ktorému v gebuli vzbĺkol nápad spraviť na nich nejakú tú fotečku. 

     Ďalej jedeme po spomínanej cyklotrase až do obce Poroszló. V prvý deň sme ju míňali len popri hrádzi, teraz sme ňou prešli skrz a je to pekná turistická obec. Napojili sme sa na hrádzu, kde sme sadli do jedného bufetu, že dáme obed. Tam sme zhodou náhod stretli zvyšných členov BajkerTeamu. Nezdravé jedlo v podobe „gordon blú“ s hranolkami s kombináciou zdravého piva sme po vzore našich kamarátov vyriešili aj my. Po tejto delikatese sme dobajkovali do kempu, šli sme ešte na pláž hodiť sa do vody a potom už len pobaliť stany a hajde domov…

Topárti camping bol naším domov tri dni, tak posledné video tejto maďarskej tour venujem jemu. POZOR! Video nie je vhodné pre slabšie povahy 😀

 

Súhrn

počet km: 35,15km

max. rýchlosť: 35,6 km/h

priemerná rýchlosť: 20,2 km/h                                                                       

čistý čas: 01:44:33

 

Máš rád bajk? Daj nám LAJK !

9 názorov na “Borsodivánka

 1. Fitspresso napísal:

  Hiya, I’m really glad I have found this info. Today bloggers publish just about gossips and net and this is really frustrating. A good web site with exciting content, that is what I need. Thanks for keeping this web-site, I’ll be visiting it. Do you do newsletters? Cant find it.

 2. Fitspresso napísal:

  Thank you, I have recently been searching for information about this topic for ages and yours is the best I’ve discovered so far. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

 3. P28S LED bulb napísal:

  My wife and i ended up being now relieved that Jordan could do his basic research from your ideas he obtained through your web site. It is now and again perplexing to just be freely giving solutions which often people could have been trying to sell. We really know we’ve got the writer to thank because of that. The most important explanations you have made, the easy site navigation, the relationships you aid to foster – it’s most superb, and it is letting our son in addition to the family feel that that subject is interesting, which is certainly seriously mandatory. Thanks for all the pieces!

 4. Sugar defender drops review napísal:

  Hiya, I am really glad I’ve found this information. Today bloggers publish only about gossips and internet and this is actually frustrating. A good web site with interesting content, this is what I need. Thanks for keeping this web site, I will be visiting it. Do you do newsletters? Can’t find it.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *